אוכל תחת אש - עסקי מזון בתקופת מלחמה

 
יש הרגשה לא נוחה לדבר על נזקים למסעדות ובתי קפה בעקבות המלחמה בצפון. התחושה היא שקצת חצוף לדבר על עניינים שבשגרה כל עוד התותחים רועמים, וודאי כל זמן שלצערנו ישנם נפגעים בחזית ובעורף בעקבות הלוחמה.
יחד עם זאת אנו נוטים לא פעם לשכוח את אלו שנאלצים לסגור את עסקיהם כשמטעים עמוסי פרי, צימרים ומלונות ריקים ומסעדות שוממות מאדם נדחקים איכשהו לשולי החדשות ומן הסתם גם לשולי הטיפול החברתי והאכפתיות הממשלתית.
לא שאני מנסה להעלות את הדיון לרמה חדשותית כמו המלחמה עצמה, רק שבזו, האחרונה מטפלים כל ערוצי החדשות השכם והערב ואנו, מטבע היותנו מגזין העוסק בענפי המזון, נוטים לשים במרכז את התחומים הקרובים לעיסוקנו בניסיון להבין, להזדהות ואולי גם להציע מספר פתרונות שיקלו ולו במעט על התקופה הקרובה – זאת בתקווה שימים אלו יחלפו להם במהרה ונוכל לחזור לדיוני שגרה ולחלומות על שלום.

יש משהו מלכד באווירת מלחמה. משהו שגורם לך לרצות להיות בבית, קרוב לאישה, לילדים, לחדשות שנטחנו כבר עד דק בכל ערוץ אפשרי, ואנו מוצאים את עצמנו מעדיפים את מיקי חיימוביץ' ויעקב איילון על פני יציאה לקפה עם חברים.
ההתכנסות הזו פנימה היא תמיד רק השלב הראשון. מהר מאוד אנו מוצאים את עצמנו מבקשים מפלט מהחדשות ומוצאים אותו ביציאה לקפה אפילו הרבה לפני תום המלחמה.
אולם התנהגות זו נכונה בעיקר לעורף שאינו מצוי תחת איום יומיומי וישנם מקומות שננטשו ע"י הציבור מפחד הקטיושות ובעלי העסקים שם מוצאים את עצמם ריקים ומבלים עם טבחים ומלצרים מחוסרי עבודה המחכים שיכנס לקוח מזדמן על מנת לשרתו.

מה עושים
  • הביטחון לפני הכל – אם העסק שלי נמצא תחת איום, עדיף לסגור מאשר להיחשף לפגיעה פיסית בי או במי מעובדי. נזקים יתוקנו בהמשך. עכשיו הזמן להיות במרחבים המוגנים ולא להסתכן בשביל כמה שקלים.
  • צמצום מלאים – כדאי ואף רצוי בתקופת אי ודאות לשנות נהלים ולחסוך בבלאי מזון ככל שניתן. מותר ליצור תפריט שונה, מצומצם יותר שישען על מלאים קטנים יותר ויוכל עדיין לתת מענה סביר ללקוחות.
  • עובדים – כל עובד סביר יבין את המצב. עם זאת עובדים טובים הם הנכס היקר ביותר של כל מעסיק. שמרו עליהם, הסבירו להם את המצב (גם מהבחינה הכלכלית), בדקו עם רואה החשבון אם זה לא הזמן להוציאם לחופשה ע"ח ימי החופש הנצברים שלהם. שמרו איתם על קשר רציף וודאו כי למחרת המלחמה הם יחזרו אליכם.
  • ניצול זמן – המצב שנכפה עלינו שלא באשמתנו יכול לשמש לדברים רבים שדחינו בעבר. תיקון מזגן, צביעה , שינויים וחידוש התפריט ואפילו הדרכת מלצרים מסודרת.
  • שיווק – קייטרינג קטלית שנאלץ לבטל ארוע עקב המצב יזם נסיעה לצפון וחילק לחיילים את המזון שרכש לאותו ארוע. מהלך שגם גרם לניצול של המזון במקום לזרקו לפח, וגם שווה היה הרבה יותר ממודעת פרסומת בעיתון.
    נסו להיות יצירתיים. לתת פתרונות לחיילים במדים, לאוכלוסיה מקומית, לאנשי התקשורת הרבים הנמצאים באזורכם. כל מי שיציע פתרון יצירתי יצליח בימים כאלו לחשוף את עצמו ביתר קלות. דבר שבימים כתיקונם יעלה לו הון עתק.

ולבסוף, האופטימיות שבלעדיה לא היינו שורדים. צריך לזכור כי עם כל הקושי והכאב נגיע מהר מאוד לימים של שגרה וזה בדיוק הזמן להיערך לקראתם. הקהל ירצה לפצות את עצמו על החוסר שנגרם לו ויציף את מקומות הבילוי. עלינו להיות ערוכים לקראת בואם המחודש של האנשים. לתת להם תחושה של חזרה הביתה, או כמו שראש הממשלה כל כך אוהב להגיד – לחבקם חזק.
סך הכל הם חוזרים אליכם בגלל הזיכרון הטוב. בגלל הנאמנות. בגלל הקרבה – וזהו הנכס היקר ביותר שכל בעל עסק יכול לאחל לעצמו !!!
בציפייה לימים טובים יותר – מכולנו.
לראש העמוד  לכל הכתבות